Rok 2019 byl z pohledu FK nestandardní. Po odehrání sezóny 2018/19, kde A - družstvo dospělých figurovalo v ČFL na krásném 7. místě, se tento tým rozpadl. Na vině byly narůstající dluhy klubu a celkově špatná ekonomická situace. Hráči včetně realizačního týmu byli převedeni do jiných klubů, načež musela proběhnout v FK na úrovni dospělých restrukturalizace všech týmů. Byly zrušeny dva týmy dospělých, nový A-tým byl přihlášen pouze do Krajského přeboru Ústeckého kraje, kde se neúspěšně prezentoval v sezóně 2018/19 B-tým. Nově vzniklý rezervní tým dospělých byl přihlášen do okresního přeboru. Výsledkem nahromaděných problémů bylo na valné hromadě 1. 8.2019 zvolení kompletně nového výkonného výboru včetně předsedy a kontrolní komise, proběhl audit účetnictví. Stěžejní akcí pro rok 2019 měly být oslavy 100 let fotbalu v Litoměřicích. Ty se ale v důsledku ekonomických problémů neuspořádaly. Standardně proběhl celý rok alespoň v mládežnických týmech, které nám dělají radost. Máme celkem 10týmů. Průběžně se nám celkem daří týmy doplňovat a získávat i dostatek nových hráčů do nejmladších kategorií. Naší hlavní snahou je udržet mladé sportovce u fotbalu, vytvářet jim kvalitní podmínky a zázemí pro trénování, jelikož právě oni jsou budoucností tohoto klubu.Příjemným překvapením jsou podzimní výsledky A-týmu dospělých, který v krajském přeboru vstoupí do jarní části soutěže z prvního místa. Naopak B-tým čekají na jaře vokresním přeboru záchranářské práce.

Do ročníku 2018/2019 nastupuje FK Litoměřicko s pěti týmy dospělých A – ČFL, B – KP, C – I. B třída, D – III. třída. Stará garda – OP. Mládežnická mužstva, starší a mladší dorost soutěž Divize, starší, mladší žáci a přípravky, KP.

Ohromný úspěch ale přišel v MOL Cupu ročník 2016/2017, když jsme v prvním kole vyřadili Meteor Praha (3:2), v druhém ligový tým z Příbrami (3:1) a ve třetím kole suveréna FNL a v tu dobu již jistého postupujícího do 1. ligy, slavný Baník Ostrava 2:1!! Tím jsme se dostali do osmifinále soutěže, kde nám v přímém TV přenosu byl vylosován tým z nejtěžších - SK Slavii Praha. Prohra v Edenu (0:7), před více než pěti tisíci diváky nás nemrzela, ba naopak, byla to krásná tečka za historicky nejúspěšnějším tažením v poháru.
V následujícím ročníku 2017/2018 si A tým polepšil na 12. místo, když získal 48 bodů. B tým se zachránil v KP, C tým postoupil z OP do I. B třídy a D tým úspěšně reprezentoval ve III. třídě. Mládež v tomto ročníku povýšila do národních soutěží. Dorosty a starší žáci si vyzkoušeli Divizní soutěže, mladší žáci dokonce ligovou soutěž. Pět týmů přípravek nás reprezentovalo v KP. Ročník 2009 dokonce svůj přebor vyhrál!

V roce 2016 došlo k významné historické změně v podobě sloučení týmů Litoměřic a Pokratic a k přijetí nového názvu FK Litoměřicko. V tomto roce se také téměř dvojnásobně rozšířil počet týmů a poprvé v historii se zde začala kopat třetí liga, ČFL. B tým hrál KP, C – I. B třída, D – OP, E – IV. třída. Dále starší a mladší dorost, starší a mladší žáci a 5 týmů přípravek po jednotlivých ročnících. Vše KP. Stará garda nejvyšší Okresní soutěž. V premiérové účasti si A tým nevedl špatně, když obsadil konečné 14. místo se 42 body. E tým postoupil do III. třídy.V roce 2011 došlo ke sloučení s oddílem FK Mlékojedy 2005. Tím se rozšířila základna členů FK Litoměřice na 300. Také tím oddíl získal další kvalitní hřiště v Mlékojedech. V roce 2013 se na tomto hřišti s pomocí dotace postavily kabiny a automatická závlaha.

V září 2009 Valná hromada zvolila nové vedení, které se od počátku snažilo oživit tradici kopané v Litoměřicích. Výsledkem byl vzestup na špičku KP. V roce 2011 postup do Divize unikl o jediný bod, v roce 2012 mužstvo skončilo na 2. místě. Cíl se podařilo splnit v ročníku 2013/2014, kdy se A tým vrátil po jedenácti letech zpět do Divize skupiny B.

Do sezóny 1993 - 94 vstoupil litoměřický klub pod novým názvem FK Litoměřice. V následující sezoně 1994 - 95 sestoupil z Divize do Krajského přeboru, kde hrál tři sezony, aby v roce 1998 postoupil zpět do Divize. Zde hrál pět sezón a v roce 2003 sestoupil opět do Krajského přeboru.

Fotbal se začal hrát v Litoměřicích v roce 1919 pod hlavičkou SK Litoměřice. V průběhu II. světové války se název klubu změnil na Mrazírny Litoměřice. Od roku 1952 – 1993 klub nesl název TJ Slavoj Litoměřice. Od svého založení se v Litoměřicích hrála kopaná pravidelně na úrovni krajských soutěží. Největším úspěchem v minulém století bylo působení v Divizi, nejprve v letech 1970 - 1972, potom v letech 1975 - 1995. V této době startovalo v litoměřických barvách několik hráčů, kteří později oblékali i dresy ligových mužstev.

Byli to např.:
Zdeněk Ludwig (I. liga Ústí nad Labem); Ing. Antonín Rosa (Teplice, Bohemians, Plzeň, Blšany); Josef Fišer (Teplice); Vladimír Puhlovský (Liberec, Plzeň); Miroslav Slapnička (Dukla Praha);

a mladší následovníci:
Petr Pechatý (Teplice); Přemysl Lipš (Teplice); Matěj Marič (Dukla Praha); Antonín Rosa ml. (Teplice a Mladá Boleslav); Vladimír Flégl (Teplice); Petr Výborný (Teplice, Ústí nad Labem); Stanislav Havrda (Slavia Praha); Filip Novotný (Ústí nad Labem, FC Vysočina Jihlava);

a další...