Společenská odpovědnost

Cítíme zodpovědnost vůči svému okolí. Proto se jako klub zapojujeme do projektů, které přímo nesouvisí s naší sportovní činností a snažíme se tak kladně ovlivňovat nejen členy našeho klubu.

FK Litoměřicko Ježíškem v Dětském domově Litoměřice

S novým vedením v roce 2019 přišla i nová tradice.
Ve spolupráci s Jiřím Hlavicou se fotbalisté FK Litoměřicko se svými partnery stávají pomocníky Ježíška v dětském domově v Litoměřicích.

Darování krve

Členové klubu FK Litoměřicko chodí od června roku 2021 společně darovat krev. Věříme, že tímto namotivujeme i ostatní potencionální dárce.

Běh pro hospic

V roce 2021 jsme se poprvé účastnili jako klub dobročinné akce "Běh pro hospic Sv. Štěpána".
Během této akce se pod naším kódem vybralo přes 20.000 Kč. Moc děkujeme hráčům všech věkových kategorií, rodičům a všem ostatním, kteří k této částce přispěli pod kódem našeho klubu. 146 běžců + doprovod u těch nejmenších, z nás udělal nejpočetnější a nejúspěšnější tým této dobročinné akce.

Na reportáž od našeho mediálního partnera Litoměřicko24 se můžete podívat níže.

Projekt Rozhlédni se!

23.června se u nás na fotbalovém hřišti uskuteční vzdělávací akce Rozhlédni se!.
Jde o projekt Nadačního fondu Kolečko v oblasti bezpečnosti silničního provozu. NF Kolečko pomáhá dětem po těžkých úrazech a podporuje prevenci úrazů dětí v silničním provozu. Zdraví našich dětí je pro nás na prvním místě, proto zveme všechny školky a školy na tuto akci, která je určena pro děti ve věku 6 - 10 let. Základem projektu Rozhlédni se! jsou interaktivní aktivity, které děti naučí, jak se správně chovat nejen na chodníku, ale i na silnici.
Projekt stojí na pěti základních pravidlech správného chování při pohybu na silnici:
Rozhlédni se! Připoutej se! Buď vidět! Pomáhej! Chraň se!