Rozhovor s předsedou klubu.

Redakce | 2. 7. 2024

Sezóna 2023/24 je už minulostí. Před startem dalšího ročníku vám přinášíme rozhovor s předsedou klubu Robertem Mühlfaitem.

Roberte, je to přesně pět let od poslední změny výkonného výboru. V červenci roku 2019 jsi byl zvolen novým předsedou našeho klubu. Dá se říci, že uplynulá sezóna byla ta nejúspěšnější za tvého působení?

„Co se týče získaných prvních míst, tak lze tuto sezónu určitě hodnotit jako nejúspěšnější. Podařilo se nám také několik dalších projektů a akcí, které se povedly a na které chceme navázat.“

Béčko oslavilo postup, Áčko se probojovalo do finále poháru a v krajském přeboru skončilo na pátém místě, stará garda vyhrála okresní soutěž a mnoho dalších úspěchů získala naše mládež. Za čím stojí všechny tyto úspěchy?

„Tyto úspěchy bezpochyby stojí na obětavosti našich trenérů, pracovitosti jejich svěřenců a také jejich rodin, které jim umožňují se naplno věnovat tomuto sportu.“

Máš kolem sebe lidi, kteří ti pomáhají vést litoměřický fotbal tím správným směrem. Jak hodnotíš spolupráci s nimi? Jsou nějaké oblasti, ve kterých bys rád viděl zlepšení?

„Stále vidím mnoho míst, kde bychom se mohli a měli zlepšovat. Je mnoho výzev a cílů, které máme před sebou a které bychom v nejbližších měsících či letech rádi realizovali.“

Jaké jsou plány a priority klubu v mládežnickém fotbale pro další roky?

„Naším cílem je i nadále zlepšovat podmínky pro naši mládež. Jak už zázemím, tak v trenérech, jejich počtech a přístupu. Také máme nové projekty a vize, které, jak pevně věřím, rozjedeme v nejbližších měsících.“

V Litoměřicích se dlouhodobě hrála divize, je cílem našeho Áčka poprat se v následující sezóně o postup?

„Naším cílem bude pro příští sezónu poprat se o horní příčky krajského přeboru s následnou možností postupu. S tím samozřejmě souvisí kvalitní příprava, udržení současného kádru a vhodné doplnění novými hráči.“

Béčku se po dlouhých letech podařilo postoupit do 1. B třídy. Jsi s tímto stavem spokojený? Nebo vidíš litoměřickou rezervu ještě výše?

„Byl to jeden z hlavních cílů našeho vedení pro minulou sezónu, takže určitě spokojený jsem. Celý tým předváděl dobré výkony. Nelze ale opomenout výkony kluků z Rovného a Hoštky, kteří nám to nedali vůbec zadarmo. Nyní se budeme soustředit na to, aby se naše béčko hráčsky zkonsolidovalo a v B třídě předvádělo líbivý ofenzivní fotbal, tak jako tomu bylo v okrese.“

Posuneme se k jinému tématu. Když jsi přišel do funkce, klub byl velmi zadlužený. Jaká je finanční situace v současné době?

„V současné době už splácíme pouze jednomu věřiteli, kde máme nastavený splátkový kalendář, který bychom měli být schopni včas a řádně hradit, pakliže nepřijdou nějaké mimořádné události.“

Jaké jsou hlavní zdroje příjmů klubu?

„Naším hlavním podporovatelem jsou město Litoměřice, NSA, Krajský úřad Ústeckého kraje a dále pak podporovatelé z řad našich sponzorů a rodičů, kteří nám pomáhají jak finančními prostředky, tak materiálně.“

Jak klub plánuje investovat do infrastruktury v nadcházejících letech?

„Jelikož nejsme vlastníky ani areálu v Litoměřicích ani v Mlékojedech, jsou naše možnosti značně omezené. Přesto se snažíme do obou areálů pořizovat prostředky, které vytvoří lepší podmínky jak pro hráče, tak trenéry. Projekt, na kterém nám v současné době velice záleží, je výstavba hřiště s umělým povrchem v areálu fotbalového stadionu v Litoměřicích.“

Jaké projekty a aktivity klub podniká v oblasti společenské odpovědnosti?

„Náš klub se již několik let podílí na Běhu pro Hospic a dále pak děláme Ježíška pro dětský domov v Litoměřicích.“

Pojďme si dát jednu filozofickou otázku. Proč myslíš, že stadion nenavštěvuje tolik lidí?

„Fotbal je velký fenomén, hraje se skoro ve všech vesnicích. Většina lidí, kteří by mohli přijít, mají své zápasy. Také domácí utkání od 10:30 není úplně nejšťastnější, ale bohužel v návaznosti na náš B tým to v současné době jinak nejde.“

Když se stručně pobavíme o marketingu, dá se říct, že na to, v jaké úrovni se klub nachází, celková propagace vypadá výborně. Od té doby, co jsi ve vedení, přišlo hned několik velkých změn. Vytvořil se nový přehledný web, rebranding a nová identita, klub je velmi aktivní na sociálních sítích a dokonce má i svůj e-shop s velkou nabídkou produktů. Je v plánu se v tomto odvětví posunout ještě dál, aby třeba právě návštěvnost na domácích zápasech byla větší?

„Tak za toto patří velký dík všem současným i minulým členům vedení. Byly to jejich nápady a jejich realizace. Samozřejmě se chceme stále posouvat dále a doufám, že se nám to i daří a bude dařit.“

Je něco, co nezaznělo a chtěl bys dodat?

„Chtěl bych poděkovat našim trenérům za jejich přístup a obětavost.“